29 Ekim 2007 Pazartesi

program öneri formu

PROGRAM ÖNERİ FORMU


PROGRAMIN ADI : (öneri ! )
CACOPHONİE (Fran.): Kakışma. Geleneksel armoni kurallarına göre uyumsuz sayılan nota bileşimi.
DİAPASON (Diyapazon): a’dan z’ye kadar olan bölüm; …
FORTE (İtal.): Güçlü.
FURİOSO (İtal.): Öfkeli.

VİVACE: Canlı.

Niçin yabancı bir ad ?

– Önerilen adlar, müzik terimleridir ve dilimize de geçmiştir. Programın genel çerçevesini müzik oluşturmaktadır; önerilen terimlerin günümüz gençliğini tasvir edecek anlamlarda olduğundan bu adlar seçilmiştir.


PROGRAMIN AMACI :

Gençlere, kendi sorunlarına çözüm bulmak ve onları hayata geçirmek konusunda destek olmak, umut vermek ve yönlendirmek, alternatif düşüncelere kapı aralamalarına , topluma ve dünyaya yararlı, sağlıklı bireyler olarakyetişmelerine yardımcı olmak.

Güncele ilişkin çok az yerde bulunabilecek bilgiler, araştırma ekibince titiz bir çalışma ile sunularak ilgili izler kitlenin merakı ve ilgisinin yoğunlaşması sağlanmaya çalışılacaktır.
Programın canlı, dinamik ve yaşayan olması konusundaki özen, hedef kitlenin dinamikliği konusuna yardımcı olacaktır.
İzleyiciyi salt müzik dinleyicisi olarak değil, dinlediği müziğe hakim, yorumda bulunabilen veya eleştiride bulunabilecek noktaya erişmesini sağlamak. İzleyiciye değişen müzik hakkında ve güncel müzikler hakkında bilgi vermek. Haftalık sanat etkinliklerden haberdar etmek.
Gençlerin sadece eğlenen değil, aynı zamanda sosyal sorumluluklarını bilen ve toplumsal konularda taraf alabilen bireyler olduğunu kanıtlamak; bunu da katıldıkları ve aktif rol aldıkları gönüllü toplulukları ( topluluk başkanları, çalışanları ve gönüllü gençleri ) konuk ederek yapmak. Sivil toplumlar ve gönüllü çalışmalara katılmayı özendirmek.
Alkol, uyuşturucu, AIDS gibi konularda uzmanlarca bilgi vermek. İnteraktif bağlantılar sayesinde de sorunları olan gençlere çözüm için yol göstermek.
İzleyicinin çevre bilincini pekiştirmek amacı ile TEMA ve Greenpeace Turkey gibi ekoloji ile ilgili vakıf ve toplulukları konuk olarak davet etmek.
Spor yapmaya özendirmek amacıyla çeşitli sporcular, kulüpler ve engelli sporcularımız
( mutlaka en az 1 programı salt engelli sporcularımıza ayırmak ) ile röportajlar yapmak. Gelen konuklar ve sunucular arasında program stüdyosunda küçük bir masa tenisi yarışması düzenleyerek sporun eğlenceli yanına vurgu yapmak.
İnteraktiv bağlantılar sayesinde seyirciler ile Müzik Bilgi ve Konuk İstedi yarışmalarını düzenlemek. Sponsorumuzun hediyelerini seyircilerimize ulaştırmak. Program hakkında gençlerin yorumlarını düzenli olarak alıp değerlendirmek. Programı daha kaliteli bir hale getirmek. İzleyici kitlenin çoğalmasını sağlamak.İÇERİĞİ :

Toplumumuzun farklı kesimlerinden gençlerin ilgileri, ihtiyaçları, duyguları, beklentileri, sorunları ve çözüm önerileri. Gençlerin her türlü sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikleri.

Programın bir bayan bir de erkek sunucusu olacaktır.

Önerilen program sayısı – 13 adet ( haftada 1 ad. x 13 hafta )
Hafta:
1. ( 07-10-2007 ) İlk yayın
2. ( 14-10-2007 ) Hayat Cesurların Yanında – Engelli gençlerin spor, müzik, çeşitli sanat dalları ve iş hayatında tüm engellere rağmen başardıklarını anlatmak ve göstermek adına stüdyoda engelli sporcular davet edilecek. Sosyal hayatta karşılarına çıkan engelleri aşmayı başaran engelli geçlerle röportajlar yayınlanacak, interaktiv bağlantılar sayesinde gelen sorular cevaplanacak.
3. ( 21-10-2007 ) Amatör müzik grupları- amatörce müzik ile ilgilenen grup ve şarkıcılar davet edilecek.
4. ( 28-10- 2007 ) Cumhuriyet Bayram özel program ( açıklama yazılacaktır )
5. ( 04- 11- 2007 ) Genç Duruş- AB’ye uyum yasaları ve gençlerin sosyal hayatı. AB gençlik projelerinden bahsedilecek ve bunlardan nasıl yararlanılabileceği hakkında bilgi ve öneriler verilecektir. Konuk olarak bu projelere katılan gençler ve uzman konuklar davet edilecektir.
6. ( 11- 11- 2007 ) ATATÜRK özel
7. ( 18- 11- 2007 ) Dünya’yı Kurtarıyorum- Çevre bilincini oluşturmak ve pekiştirmek adına ekoloji ile ilgilenen vakıf ve topluluklar davet edilecektir. “ Dünya’yı nasıl kurtarıyorum “ adlı yarışma ( video- fotoğraf- şarkı yarışması ) yapılacaktır.
8. ( 25- 11- 2007 ) Öğretmenler Günü özel – Öğretmenler ve öğretmen adayları konuk olarak çağırılacaktır. “ Benim Öğretmenim” kısa belgesel- röportajı yayınlanacaktır.
9. ( 02- 12- 2007 ) Organ Mafyası –Konu ile ilgili uzaman kişiler çağırılacaktır. Gençlerin görüşleri röportajlar sayesinde verilecektir.
10. ( 09- 12- 2007 ) Seyri- i Alem – Türk üniversite öğrencilerin yaptıkları Dünya gezilerinden örnekler. Üniversite öğrencilerine tüm Dünya’da sunulan fırsatlar konuşulacak. Avrupa turu yapan öğrenciler konuk olacak ve anılarını anlatacaktır. Erasmus öğrencileri ile de röportaj yayınlanacaktır.
11. ( 16- 12- 2007 ) İyi Günde Kötü Günde- Eyvah Evlenirsek… Evlilik- Evcilik . Konu ile ilgili iki cinsten de gençler davet edilecektir. Biraz esprili bir dilde gençlerin evlilik ile düşündükleri anlatılacaktır. Banttan bir skeç gösterilecektir.
12. ( 23- 12- 2007 ) Meslek Seçerken- Genlerin meslek seçimleri sırasında yürümek zorunda oldukları zorlu yollar anlatılacak. Konunun uzmanları ve meslek seçimi yapma aşamasında olan ve artık mesleğini eline almış konuklar davet edilecektir.
13. ( 30- 12- 2007 ) Yılbaşı Neyin Başı- Türkiye ve Dünya’dan geçlerin Yılbaşı kutlamaları görüntüleri. Programın forumunda yer alan “ Kimi Konuk Olarak Görmek İsterim” adlı anketin sonucunda seyircilerden en çok istek alan müzisyen- aktör- siyasetçi- … davet edilecektir.

TÜRÜ: GENÇLİK- KÜLTÜR PROGRAMI


ALT TÜRÜ: MÜZİK- SPOR- SANAT- EĞİTİM- YARIŞMA


SÜRESİ: TOPLAM SÜRE 60 DK.


….
….
….


PROGRAMIN YAYIN TÜRÜ :

Canlı / VTR ( Band ) Görüntüler / İnteraktiv bağlantı (Gençlerin programa her türlü katılımı (canlı, telefonla, e-mail) sağlanacak, gençlerle gerçekleştirilecek sokak röportajlarıyla stüdyo dışından sesler stüdyoya taşınacaktır )


KULLANILACAK EKİPMAN : ( Genel bir liste ! )


2 adet DV kamera

2 adet Tripot

2 adet Kamera bataryası

2 adet Videokaset (Her bölüm için)

2 adet Işık seti (3 x 1000 Watt)

1 adet Muhtelif ışık filtresi

2 adet Elektrik uzatma kablosu

2 adet Dinamik mikrofon

2 adet Yaka mikrofonKULLANILACAK DEKOR : ( Liste ! )

www.defter-i-masal.blogspot.com  tv ( link )  yorum bölümünde


MEKAN SEÇİMİ :

Stüdyo.

Programın karakterine ve çekim tekniklerine uygun olarak stüdyo, canlı, dış çekim- röportajlar.DEKOR ÇİZİMİ : www.defter-i-masal.blogspot.com  tv ( link )

Hiç yorum yok: